Дървен материал от www.emsien3.com

The best bookmaker bet365

The best bookmaker bet365

Menu
RSS
  1. Македонија
  2. Регион
  3. Свет
  4. Официјално
  5. Неофицијално
Вива соковите препорачани од Здружение на педијатри на Македонија

Вива соковите препор…

Соковите Вива, произведени од компанијатаВ...

Жито Лукс со донаторска кампања за Детското одделение во Тетовската болница

Жито Лукс со донатор…

Со секој купен производ на Жито Лукс, во Т...

„Алкалоид“ со раст н…

„Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансис...

Новартис донираше апарат за аплицирање на цитостатска терапија на Детска Клиника

Новартис донираше ап…

На Клиниката за Детски Болести на Одделот ...

24 часа штрајк одржуваат државните болници во Грција

24 часа штрајк одржу…

Вработените во државните болници во Грција...

Хорор приказна: мајка си го уби штотуку роденото бебе

Хорор приказна: мајк…

Вистинскa приказна како од хорор филм го п...

Дневно 47 луѓе во Србија преживуваат инфаркт, а 15 умираат

Дневно 47 луѓе во Ср…

Во Србија секојдневно од инфаркт умираат п...

Жито Маркети ја достави донацијата во Србија и Босна и Херцеговина

Жито Маркети ја дост…

Донацијата од кампањата на Жито Маркети, „...

Новиот смртоносен вирус Мерс закана за светот?

Новиот смртоносен ви…

Лекари и експерти за инфективни болести денеска...

Светска банка: 700 милиони жени жртви на семејно насилство

Светска банка: 700 м…

Над 700 милиони жени во светот се жртви на...

Инцест: татко и направил 3 деца на ќерка си

Инцест: татко и напр…

Маж од Велика Британија е осуден на 46 мес...

Durex кампања: STANDs UP FOR SAFE LOVE

Durex кампања: STAND…

Светскиот бренд Durex од 1 декември активн...

Официјално: мигрената го оштетува мозокот

Официјално: мигренат…

Резултатите од истражувањето, спроведено врз 30...

Со СМС пораки во борба против пушењето

Со СМС пораки во бор…

Група истражувачи открила дека добивањето на зд...

Мажите повеќе сакаат жени кои личат на нив

Мажите повеќе сакаат…

Мажите повеќе ги привлекуваат жени ко...

Која мајка пее, ги ублажува своите породилни болки

Која мајка пее, ги у…

Британските експерти со последното истражу...

Најнов хит - полевање со млеко (+видео)

Најнов хит - полевањ…

Инсертите на студенти кои се полеваат врз ...

Кај Чехинка измерени рекордни 7.6 промили алкохол

Кај Чехинка измерени…

Своевиден рекорд, кој за малку ќе ја чинел...

Жељко Јоксимовиќ во поддршка на кампањата Шанса за живот

Жељко Јоксимовиќ во …

Познатата балканска ѕвезда Жељко Јоксимови...

Femme Fatale девојките едуцираа низ Скопје

Femme Fatale девојки…

Пет атрактивни девојки ја промовираа новат...

Дневна соба

Улогата на таткото во живото…

Таткото игра важна улога во развојот на детето од неговот раѓање па се додека...

Чантите на нашити најмили пр…

Колку е детето помало, тоа е помалку дозволено оптоварување, а за децата меѓу...

Дали знаете што прават вашите деца на интернет?

Дали знаете што прават вашит…

Дали знаете што прават вашите деца online? Сте се запрашале ли дали вашите де...

Престојот во природа го штити детскиот вид

Престојот во природа го штит…

Повеќе време на отворено ги спасува децата од кратковидост, открија британски...

Децата патат заради отсуството на таткото

Децата патат заради отсуство…

Ладен и оддалечен однос со таткото редовно се пресликува во подоцнежните годи...

Нарушено внимание кај децата - причини и третман

Нарушено внимание кај децата…

Тешкотиите со насочувањето на вниманието, показател што одрeдува дека станува...

Соработници и партнери